יום שבת, 9 בפברואר 2013

Star Warfare/Droid Combat - אלימות בחלל (מנה כפולה)

נראה שהמצב ב-Play Store קצת יבש כרגע. זאת אומרת, אם אתה לא מוכן להשקיע סכומים קצת יותר משמעותיים בדברים הבאמת טובים. ולט'ס פייס איט- אני לא הולך להשקיע סכומים כאלה על בסיס שבועי רק בשביל ביקורת בבלוג מעפן כשיש דברים באמת חשובים להוציא עליהם את ההון הנזיל שלי.

אבל היי- אני לא באמת פה כדי למצוא לכם את הדברים הכי טובים. אני פה כדי לחוות את דעתי על הדברים שיש.
למשל משחקים קטנים שהם לא ממש גרועים ולא ממש טובים, ולכן אין כל כך הרבה שאפשר להגיד עליהם.
יודעים מה? שניים במחיר אחד. איך אני אתכם? עם הרבה תמונות והכל, אפילו.

לחימה בחלל! פיו פיו פיווו!!!
Star Warfare של Freyr Games בא בשני טעמים: רגיל ו-HD, שניהם בחינם. התמונות כאן אגב הן מהגרסה הרגילה, כי גיליתי על קיומה של השניה רק בדיעבד.

במשחק חייזרים פלשו... לאנשהו. בחלל? ועליך, איש חלל גנרי, להרוג כמה שיותר מהם בשביל כסף ותהילה.
מה שיש לנו כאן זה משחק אקשן ענייני. אתה רץ ברחבי המסך, יורה בחייזרים עד שאתה ממלא את המכסה הנדרשת, אוסף את הרווחים ומתקדם לחנות לשדרג את הציוד.

הייתי צריך להביא כפכף ממש גדול
השליטה היא כמקובל במשחקים מסוג זה עם שני ג'ויסטיקים וירטואליים, שמאלי לתזוזה, ימני למבט וירי. עובד סבבה (בניגוד לאתם-יודעים-מי וכו', לא נחזור על זה שוב). וזה חשוב, כי יש הרבה רעים ורק אחד מכם, ושרידה מחייבת ירי מדויק תוך כדי תנועה בלתי פוסקת לכל הכיוונים.

הגרפיקה היא בהחלט סבירה. למרות הפרופורציות של סרט מצוייר עם ראשים גדולים וגוף קטן, הכל מפורט וצבעוני ויש המון סוגי אויבים (כולם בהשראת גברים בחלל), בוסים (כנ"ל), סביבות, ציוד ונשק (בהשראת כל משחק מחשב אחר EVER).

אני בחיים לא אוכל להרשות לעצמי את זה
המשחק הוא כמובן לא באמת חינם, אלא freemium. שזה אומר שלמרות שאפשר להשתמש בכסף שמרוויחים בכל שלב כדי לרכוש מגוון פרטי לבוש, ציוד ונשק בחנות, רובו יקר מכדי שתוכלו להרשות אותו לעצמכם בלי לטחון את אותן שלבים ראשונים שוב ושוב ושוב. ובלי ציוד יותר טוב, תתרגלו לראות את עצמכם ככה:

חובש!!!
וזה בעיה ברמות רגילות, זה בעיה ברמות עם בוס, וזה ממש בעיה במולטיפלייר.
בעיקר כיוון שלמשחק יש גם את הנטיה המלוכלכת לשים את כל השחקנים החזקים בקבוצה אחת, ואת נטולי הציוד בקבוצה השניה. אולי כדי לעודד מוטיבציה להשקיע. לא לעניין.

מצד אחד האדומים ניצחו, מצד הכחולים לא השקיעו כסף בקסדות וירטואליות.
לסיכום: משחק אקשן סביר כדי להרוג זמן עד שתמצאו משהו יותר טוב, אבל אל תצפו להתקדם יותר מידי בלי להשקיע כסף אמיתי.

ה-freemium כרגיל הורס

אני והרובוט שלי לנצח
Droid Combat של MunkyFun הוא חיה מוזרה. מה שיש לנו פה הוא משחק עם גרפיקה מרשימה ממש, בו אתה משתמש ברובוט לחימה ענק כדי להלחם אונליין ברובוטים של שחקנים אחרים ולהשתלט על עוד טריטוריה.
יש כאן ממש המון אלמנטים, ולמרות שהקשר ביניהם לא תמיד ברור הם בהחלט כולם מרשימים.

הו רובוט שלי. הוא רובוט שלי ענק.
החנות למשל מציעה מגוון גדול של רובוטים, כלי נשק, תחמושת, ציוד ואפילו סכימות צביעה שונות שאפשר להחיל על כל חלק של הרובוט בנפרד.
כצפוי, המחירים הם די גבוהים אם אתה לא משקיע כסף אמיתי, אבל מנסיון עד כה לא נראה שציוד יותר טוב משפיע באופן משמעותי על תוצאות הקרבות.
יש גם אלמנטים של Augmented Reality (מציאות מרובדת): אפשר להשתמש במצלמה כדי למצוא יריבים או ציוד "בסביבה" שלך (במקום פשוט לבחור קרב מהיר ולתת למשחק לבחור לך יריב).
אפשר אפילו "לצלם" את הרובוט שלך עם המצלמה, כך שהמשחק שותל אותו בצילום רגיל ואפילו נותן לך לשלוט במיקום, הכיוון והתנוחה ההירואית שלו.

ויש את הקרבות עצמם.

פיו פיו! פווווש! בלאם!
נראה טוב, הא?
אוקיי, תראו, אני לא אשקר. זה לא משהו.
ברגע שאתה בוחר יריב אמיתי או ממוחשב (ובהנחה שהמשחק מצליח לחבר ביניכם, שזה סיכוי של פיפטי-פיפטי), מה שאתה רואה זה את האויב שלך מרחף באקראיות בשמים.
בשלב זה מה שאתה והוא עושים זה לירות טילים אחד על השני, ולנסות ליירט את הטילים שעפים אליכם.
החלקה על המסך מציירת את מסלול הטיל, כך שיהיה לשני כמה שיותר קשה ליירט. נגיעה במסך יורה לייזר יירוט, בתקווה למקום שבו נמצא טיל עוין.
אפשר גם להחליף בין סוגי טילים, שזה חשוב כי יש טילים מהירים וחלשים, איטיים וחזקים, כאלה שמאיצים ככל שהמסלול שלהם יותר ארוך וכו'.
פיווווו וכו'
וזהו בערך.
הראשון שמת מפסיד, והשני זוכה בעוד כמה נקודות שטח, עבורן הוא יקבל מדי יום עוד כמה שקלי משחק.
יש באג מסוים שמציג מספרים מעניינים בסוף כל קרב.

אני באמת לא שיחקתי וזכיתי 3725 פעמים. זה לא עד כדי כך טוב.
יש לי גם חשד שרוב השחקנים ה"אמיתיים" שהמשחק משדך לי הם וירטואלים, יען כי לכולם יש כינויים שהם שילוב אקראי של אותיות ומספרים, והם לא באמת מנסים לשחק.
אין אופציה לצ'אט, אז אני לא באמת יודע.
אגב, יש במסך הראשי (שרואים בתמונה הראשונה כאן) איזה שעון מיסתורי שסופר לאחור. אולי למשחק טוב יותר?

סך הכל זו הדגמה טכנולוגית ממש מרשימה, אבל למרבה הצער לא מי יודע מה משחק כרגע.

אבל הגרפיקה באמת מרשימה

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה